Ministarstvo zdravlja Republike Srbije i osam zdravstvenih ustanova danas su u Opštoj bolnici u Šapcu potpisali ugovore o nabavci medicinske opreme.
Reč je o nabavci laparaskopskih stubova i prateće opreme za minimalno invazivnu laparaskopsku hirurgiju, a ministar zdravlja Zlatibor Lončar istakao je da će pacijenti u Srbiji ubuduće biti operasini najsavremenijim aparatima kakvi se koriste u bolnicama u Londonu i Parizu.
U ime Opšte bolnice Kruševac medicinsku opremu primila je direktorka doktorka Vesna Stević Gajić, a ugovore su potpisali i predstavnici bolnica iz Jagodine, Požarevca, Novog Pazara, Kragujevca, Valjeva, Loznice i Leskovca.
Naziv projekta koje sprovodi Ministarstvo zdravlja Republike Srbije nosi naziv “LAPSERB”.
