Radnici JKP Vodovod su na trenu i ubrzano rade na sanaciji kvara na magistralnom cevovodu u Lipovcu. Direktor Vodovoda Vladimir Milosavljević kaže da očekuje da korisnici dobiju takozvanu tehničku vodu do 18 časova, a da će pijaća voda poteći slavinama za 6 dana jer toliko traje procedura uzorkovanja vode u Zavodu za javno zdravlje.
Snabdevanje vodom Opšte bolnice Kruševac je obezbeđeno, a građanima je kao alternativni vid vodosnabdevanja na raspolaganju 20 fiksnih i 10 pokretnih cisterni.

Zbog nastale situacije škole ne rade, a direktor Vodovoda apeluje na građane da imaju strpljenja, kao i na privredne subjekte da se prilagode novonastaloj situaciji.

Havarija na magistralnom cevovodu desila se u ranim jutarnjim časovima usled čega je bez vode ostalo oko 113.000 stanovnika u Kruševcu, Ćićevcu, Trsteniku i u 66 sela.
Raspored cisterni 13. septembra, do daljnjeg:
Ustanova Nata Veljković, vrtić Pionir kod Dunav centra – 1 komad
Gerontološki centar Kruševac – 1 komad
Vrtić Neven, Pionirski park – 1 komad
Kovid bolnica Kruševac – 2 komada
Kovid ambulanta IMK “14.oktobar” – 1 komad
Dečiji dispanzer – 1 komadU toku je postavljanje ostalih fiksnih cisterni gde ćemo Vas blagovremeno obavestiti o ostalim lokacijama.
