RTK | Radio televizija Kruševac
DruštvoEkonomijaEkonomija

Privredna komora i Razvojna agencija Srbije na Mostarskom sajmu privrede

Nakon dve godine pauze zbog pandemije, ove godine se održava 23. po redu Mostarski sajam privrede.  Privredna komora i Razvojna agencija Srbije, organizovale su nastup domaćih privrednika.

Regionalna privredna komora Kruševac u saradnji sa Privrednim komorama Kraljevo i Užice organizovala je zajedničku posetu privrednika, od 5. do 7. aprila, a delegaciji  su činila 34 privrednika. Ovo je jedna od najposećenijih i najuspešnijih sajamskim manifestacija u Bosni i Hercegovini, a ove godine zemlja partner je Mađarska. Privrednici su na Sajmu imali mogućnost da se povežu i umreže.

Prvog dana Međunarodnog sajma, prisutnima se  obratila predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić, koja je navela da se robna razmena između BiH i Srbije u poslednjih deset godina udvostručila i prošle godine dostigla 2,34 milijarde evra. Poručila je da će infrastrukturno povezivanje ostati fokus Srbije i u budućnosti.