Svečanom sednicom Skupštine opštine Trstenik, u Domu kulture, i prigodnim kulturno-umetničkim programom, obeležen je Dan oslobodjenja Trstenika u Drugom svetskom ratu. Ovaj dan se obeležava i kao Dan Trstenika.
Na početku svečanosti trstenički paroh jerej Miroljub Simeunović u ime Episkopa kruševačkog gospodina Davida, dao je blagoslov.
Za počasnog gradjanina Trstenika ove godine proglašen je ministar inostranih poslova Nikola Selaković, koji nije prisustvovao, ali je uputio telegram čestitku.
Nagrada Opštine Trstenik “Jefimijin vez” ove godine za nesebičan doprinos razvoju, pripala je ministarki privrede Andjelki Atanacković, koja je u svom obraćanju istakla da joj je draga nagrada, jer dolazi od njenih ljudi, njenih Trsteničana.
Predsednica opštine Trstenik, Milena Turk u svom govoru, istakla je važnost timskog rada i čvrstog stabilnog odnosa sa Vladom Republike Srbije, što je rezultiralo konstantnim napretkom ovog kraja.
Zaslužnim pojedincima uručene su nagrade i plaketa a u ime dobitnika skup je pozdravila dr Sladjana Jovanović.
U sklopu obeležavanja Dana oslobodjenja Trstenika predvidjen je koncert rok grupe Van Gog.
