U čitaonici Narodne biblioteke Kruševac, održana je tribina ” 200 godina od početka Drugog srpskog ustanka”.
O ovom značajnom istorijskom događaju govorili su istoričari Mladen Veljković, Snežana Jugović i Milan Milošević.
Ustanak je nakon neuspelog prvog dve godine ranije i Hadži prodanove bune 1814. na Cveti 1815. godine podigao Miloš Obrenović, koga istorija pamti ne kao ratnika već veštog diplomatu. Bukureštanskim dogovorom Turske i Rusije, Kruševac je ostao pod turskom vlašću, da bi 1833. godine hatišerifom bio oslobođen.
Ovo troje mladih istoričara sličnu tribinu organizovali si u povodom obeležavanja stogodišnjice Prvog svetskog rata a planiraju da i u narednom periodu na ovaj način podsete na važne datume Srpske istorije.
