Posle zimske pauze, fudbaleri Napretka uspešno su otvorili prolećni deo prvenstva Prve lige Srbije, u kojoj čuvaju lidersku poziciju.
Na gostovanju u Vranju, u prvom kolu nastavka takmičenja, bili su bolji od Dinama – 2:1. Tvorac pobede – golovima u 42. i 61. minutu – bio je Beljić, dok je čast domaćina spasio Stavrić pogotkom u 83. minutu utakmice. Na gradskom stadionu u Vranju, muč je pratilo petstotinak gledalaca.
Bačka je osvojila samo bod u Leskovcu (protiv Kolubare 0:0), tako da Napredak sada na prvom mestu ima četiri boda više od drugoplasirane ekipe iz Bačke Palanke.
U sledećem kolu, Napredak dočekuje šestoplasirani novosadski Proleter.
