Štab za vanredne situacije Opštine Trstenik od danas je u statusu pasivnog dežurstva, odlučeno je na sednici Štaba. Preduzete su sve operativne i preventivne mere na zaštiti i spasavanju, a u pripravnosti su i sve komunalne službe i javna preduzeća.
U ovom trenutku nivo Zapadne Morave, na teritoriji opštine Trstenik je u stanju redovne odbrane od poplava, navodi se u saopštenju protokol službe opštine Trstenik.
