U okviru Dečije nedelje za školarce i mališane Predškolske ustanove Nata Veljković u Mozaik sali Gradske uprave priređen je prijem.
Decu, njihove vaspitače i nastavnike pozdravila je zamenica gradonačelnika Vesna Lazarević, poželevši najmlađima da im svaki dan u godini bude obeležen veseljem i igrom, što je i moto ovogodišnje Dečije nedelje.
U ime Udruženja Prijatelji dece Kruševac prisutne je pozdravila Ljubinka Jovanović .
Mališani su zaposlenima u gradskoj upravi doneli društveno kreativne igre, a obišli su skupštinsku salu i kancelarije. Sa njima se se u razgovoru zadržali pomoćnici gradonačelnika za ekologiju i održivi razvoj i sport i omladinu Olivera Drenovac i Predrag Milenković.
U holu gradske uprave postavljeni su panoi sa crtežima dece iz kruševačkih vrtića.
