Na Filološkom fakultetu u Beogradu u organizaciji Društva za sprki jezik održan je 57. Zimski seminar i Republičko takmičenje na kome su gimanzijalci iz Kruševca osvojili prestižne nagrade.
Gimanizja se nekoliko godina unazad pokazala kao jedna od vodećih škola kada su u pitanju lingvisti, novinari i oni koji uređuju školski list. Druga i treća nagrada pripale su Anđeli Jovanović, Sofiji Marujović i Nikoli Iveziću koji su osim praktičkog znanja pokazali umeće u uređivanju i tehničkoj obradi jubilarnog 20. broja školskog časopisa Venturi.
Inače, ovi učenici osim što su članovi novinarske i lingvističke sekcije, aktivno učestvuju u nacionalnoj akciji očuvanja maternjeg jezika i jezičke kulturne baštine, uz podršku aktiva profesora za srpski jezik i književnost.
