Pod pokroviteljstvom Grada Kruševca, u organizaciji kruševačke Filijale Nacionalne službe zapošljavanja, u Hali sportova otvoren je 23. Sajam zapošljavanja.
Sajam je otvorila zamenik gradonačelnika Jasmina Palurović, a predstavilo se 40 poslodavaca koji su iskazali potrebu za 216 radnika.
Prema rečima direktora kruševačke Filijale Nacionalne službe za zapošljavanje, Predraga Markovića, traže se radnici sa srednjom školskom spremom, ali i visokoobrazovani. Trenutno je nateritoriji Kruševca na evidenciji službe za zapošljavanje 15 600 nezaposlenih, a na nivou Rasinskog okruga oko 25 hiljada.
Sajam zapošljavanja prilika je poslodavcima i nezaposlenima da ostvare direktan kontakt i uporede ponude, a posećenost onih koji traže posao je dobra.
