RTK | Radio televizija Kruševac
DruštvoDruštvo Arhiva

“Kombinuj i kreći se” – biciklom i vozom

Na Železničkoj stanici u Kruševcu organizovana je akcija “Kombinuj i kreći se” u okviru Evropske nedelje mobilnosti, sa ciljem promovisanja kombinovnja vožnje bicikla sa drugim vrstama prevoza. Železnica Srbije ne naplaćuje prevoz bicikala, a ovu uslugu putnici redovno koriste.

Kombinuj i kreći se, slogan je ovogodišnje Evropskenedelje mobilnosti. I upravo su kombinovali prevoz mladi Kruševljani Dušan Pribaković i Milan Aleksić. nisu se prvi put uključili u obeležavanje “Nedelje mobilnosti”.

Dušan i Milan svakodnevno voze bicikle, a najčešća relacija mi je do Vrnjačke Banje odkla se vraćaju vozom. To su demonstrirali i danas u Kruševcu.

Jedna od aktivnosti kojom se promoviše biciklizam je gradska vožnja biciklama pod sloganom “Bicikl je moda” koja će u subotu biti održana od 17 sati na Trgu kosturnica. Organizator aktivnosti u okviru Evropske nedelje mobilnosti je grad Kruševac.