U holu zatvorenih bazena, u organizaciji Udruženja za zaštitu, odgoj i proučavanje ptica “Zlatno pero” , a pod pokroviteljstvom Srpske ornitološke federacije, organizovana je Savezna izložba ptica.
Prema rečima predsednika Udruženja, Miroslava Stojanovića, primarni cilj je razvoj avikulture kao i razvijanje svesti o potrebi zaštite ptica u prirodi, edukacija, ali i razvoj takmičarskog duha i tradicije odgoja ptica na ovim prostorima.
Učestvovalo je oko 100 odgajivača iz cele Srbije, sa blizu 500 izloženih ptica.
