Na sednici Generalne skupštine Ujedinjenih nacija u Njujorku juče je usvojena rezolucija o Srebrenici sa 84 glasa ZA, 68 zemalja je bilo uzdržano i 19 zemalja je glasalo protiv rezolucije.
Ishod glasanja je nesumnjivo diplomatska pobeda Srbije, imajući u vidu da nije bilo ubedljive većine, uprkos svim višemesečnim pritiscima i lobiranju. Ponosni smo na lekciju koju je predsednik Srbije Aleksandar Vučić uputio čitavom svetu i njegovo obraćanje će biti zabeleženo u istorijskim dokumentima.
I pre izglasavanja rezolucije, ali i nakon glasanja građani su se spontano okupljali na trgovima u skoro svim gradovima Srbije, ali i u regionu šaljući tako poruku da su Srbi slobodarski i negenocidni narod, naglasio je podpredsednik Gradskog odbora Srpske napredne stranke u Kruševcu Zoran Tomić.
– Drago nam je da je okuljanje ljudi predstavljalo skup ne samo naprednjaka, nego i svih ostalih koji su želeli da potvrde da nikada nismo bili niti ćemo biti genocidni narod, već slobodarski, potvrdio je Tomić.
