RTK | Radio televizija Kruševac
Nekategorizovano

Holandski poljoprivredni stručnjaci posetili Kruševac (VIDEO)

Za predstavnike ambasade Holandije i stručnjake iz oblasti mlečnog govedarstva i energetske efikasnosti, priređen je prijem u sali gradske uprave

Nakon susreta sa predstavnicima medija, delegacije su obišle mlekaru “Ekomlek” u Kaoniku, Osnovnu školu u Ribaru i IMK 14.oktobar, gde se razgovaralo o potencijalima u oblasti energetske efikasnosti. Goste je primio zamenik gradonačelnika Siniša Maksimović i pomoćnici gradonačelnika Dragana Milićević i Marko Milojević sa saradnicima.

Za predstavnike Ambasade Holandije i stručnjake iz oblasti mlečnog govedarstva i energetske efikasnosti, priređen je prijem u sali Gradske uprave. Zamenik gradonačelnika, Siniša Maksimović zahvalio se predstavnicima ambasade i Vlade Holandije na dugogodišnjoj saradnji i pomoći, posebno u oblasti zadrugarstva i voćarstva. Saradnja sa ambasadom Holandije traje već 10-ak godina, a podatak da je Holandija druga zemlja na svetu po izvozu poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda, kao i podatak da je na teritoriji grada Kruševca registrovano oko 9 hiljada grla ukazuje na značaj posete, naglasio je pomoćnik gradonačelnika Marko Milojević.

Srbija se nalazi na putu pridruživanja Evropskoj uniji, tako da je vrlo bitno da naše države uspostave ekonomsku saradnju. Poljoprivreda predstavlja važnu komponentu privrede Holandije, a Srbija ima jake potencijale u ovoj oblasti, tako da će neposredni kontakti sa proizvođačima na terenu, biti od velike pomoći u daljem pružanju pomoći i saveta, istakao je predstavnik ambasade Holadnije u Beogradu Douv Buzeman

Osim u oblasti poljoprivrede, posebno mlečnog govedarstva, razmatrani su i potencijali energetske efikasnosti.Tim povodom, delegaciji koju je predvodila pomoćnik gradonačelnika Dragana Milićević predstavljeni su primeri praktične primene energetske efikasnosti u osnovnoj školi u Ribaru.