U organizaciji Udruženja žena Peščanik sprovodi se kampanja pod nazivom “16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama”.
Kampanja se sprovodi već petnaestak godina, a Peščanik je samo jedna od organizacija koja se bavi borbom protiv nasilja nad ženama i njegovim ostalim oblicima.
Tim povodom sutra će se u 12 časova na Trga mladih održati prva u nizu od dsetak aktivnosti.
Od 2009. godine postoji i SOS telefon za prijavu nasilja koji se može naći na mnogim javnim ustanovama, a do sada se javilo preko 600 žena.
