RTK | Radio televizija Kruševac
Zabava

Srbiji preti nestašica Božićnih SMS poruka u stihu!

Uoči Božića, postpaid i prepaid korisnici usluga mobilnih operatera su u panici kakva nije zabeležena od dolaska mobilne telefonije u Srbiju. Postoji opravdana sumnja da ove godine neće biti poslata ni jedna originalna poruka u stihu, jer su sve ispucane prošle godine, javio je Njuz.net.

– Uoči ovog Božića, korisnici masovno pretražuju internet u nadi da će naći neku poruku koju prošle godine nisu poslali ili primili. Zato smo razmišljali da pokrenemo nagradni konkurs za novu poruku u stihu, kako bismo i u nedelju u 23:59 mogli da napravimo nezapamćenu dobit od poslatih poruka – rekao je Jensen Petrović, PR menadžer kompanije Telenor.

U nadi da će pronaći neku novu poruku, korisnici u Google upisuju razne ključne reči poput “badnjak gori”, “Hristos”, “XPUCTOC”, “srcem celim”, i mnoge druge.

– Pokušao sam ama baš sve! I na Google, i na Yahoo, čak sam pretražio detaljno i www.b92.net, ali nema ništa! Ne znam šta ću poslati svima iz imenika – rekao je Nemanja Jovetić, student rudarsko geološkog fakulteta.

Nestašica Božićnih poruka u stihu je i na inostranim portalima, a vlada je nemoćna u rešavanju ovog problema.

– Državne rezerve poruka u stihu su potrošene prošle godine, kada je bivši ministar za infrastrukturu na badnji dan poslao svojoj prijateljici preko 1000 poruka u stihu – rekao je Milutin Mrkonjić, ministar saobraćaja.

Prema njegovim rečima, ove godine, članovi vlade štedeće na porukama u stihu, kako bi za sledeće godine bila povoljnija situacija.