Badminton reprezentacija Srbije osvojila je vicešampionsku titulu na Evropskom ekipnom prvenstvu za igrače do 17 godina u Poljskoj.
Za naš nacionalni tim nastupilo je troje takmičara iz Kruševca – Sergej Lukić, Sara Lončar i Nina Bogdanović. U finalu bolja od Srbije bila je evropska badminton velesila, Danska, kojoj je bio znatno olakšan posao budući da je naša reprezentacija igrala bez svog prvog reketa u ženskoj konkurenciji – povređene Sare Lončar.

“Ovo je najveći srpski uspeh ikada i jako mi je drago što sam deo istorije”, izjavio je kruševački badmintonista Sergej Lukić.
