Grejna sezona za korisnike daljinskog grejanja Gradske Toplane danas je zvanično počela.
Iako su spremni i kotlovi na gas, prema rečima direktora ovog Javnog komunalnog preduzeća Dušana Gvozdenovića, zbog spoljne temperature trenutno je u funkciji samo kotao na ugalj.
Prema njegovim rečima za sada nema većih problema u snabdevanju građana toplotnom energijom, kao i da su ekipe Toplane u pripravnosti za svaku eventualnu intervenciju. Početak grejne sezone doneo je i povećanje cene daljinskog grejanja.
Gradsko veće prekjuče je donelo odluku o povećanju cene grejanja za oko 19 odsto.
Uz podsećanje da cena nije dugo menjana, Gvozdenović kaže da je do povećanja moralo da dođe kako bi Toplana nastavila normalno da funkcioniše.
