RTK | Radio televizija Kruševac
DruštvoEkonomijaEkonomija

Privredna komora Kruševac organizovala 11. Osmomartovske susrete preduzetnica

Privredna komora Kruševac organizovala je jedanaeste Osmomartovske susrete preduzetnica. Učestvovale su preduzetnice iz Rasinskog okruga, Srbije i Republike Srpske, a cilj okupljanja i druženja bila je promocija i jačanje ženskog preduzetništva u našem okrugu.

Tradicionalni Osmomartovski susreti, koje već jedanaestu godinu organizuje Regionjalna privredna komora Kruševac okupili su preduzetnice iz šest udruženja iz Srbije i jednog iz Republike Srpske. Direktorka Regionalne privredne komore Kruševac Maja Marković napomenula je da veliku pažnju posvećuju razvoju ženskog preduzetništva te da su Osmomartovski susreti dobra prilika da se promoviše žensko preduzetništvo.

Ministarstvo privrede prošle godine je napravilo program koji podržava žensko preduzetništvo. Ovaj program aktuelan je i ove godine. Pomoćnik ministra privrede Biljana Žarković rekla je da su prethodne godine kroz ovaj program prošle 73 preduzetnice.

Regionalna privredna komora Kruševac je u svojim prostorijama organizovala u okviru Osmomartovskih susreta mini izložbu proizvoda i usluga preduzetnica, a održan je i sastanak na kome su učestvovali i gradonačelnica Kruševca Jasmina Palurović i predsednik Skupštine grada Predrag Vukićević.