RTK | Radio televizija Kruševac
Društvo

Zvanično počela grejna sezona za korisnike daljinskog grejanja Gradske Toplane

Grejna sezona za korisnike daljinskog grejanja Gradske Toplane danas je zvanično počela.

Iako su spremni i kotlovi na gas, prema rečima direktora ovog Javnog komunalnog preduzeća Dušana Gvozdenovića, zbog spoljne temperature trenutno je u funkciji samo kotao na ugalj.

Prema njegovim rečima za sada nema većih problema u snabdevanju građana toplotnom energijom, kao i da su ekipe Toplane u pripravnosti za svaku eventualnu intervenciju. Početak grejne sezone doneo je i povećanje cene daljinskog grejanja.

Gradsko veće prekjuče je donelo odluku o povećanju cene grejanja za oko 19 odsto.

Uz podsećanje da cena nije dugo menjana, Gvozdenović kaže da je do povećanja moralo da dođe kako bi Toplana nastavila normalno da funkcioniše.