Povodom obeležavanja Međunarodnog dana starih, gost emisije Razgovor s povodom bio je predsednik Nacionalnog saveta romske nacionalne manjine Dalibor Nakić.
Nepovoljan položaj starih Roma i dalje je prisutan, a uzrok je njihov težak život, neuslovno stanovanje i nedostatak motivacije. Ipak, društvo je učinilo mnogo da Romi imaju sva zagarantovana prava, a svi zajedno možemo učiniti da Romi iz stare populacije žive bolje, istakao je predsednik Nacionalnog saveta romske nacionalne manjine Dalibor Nakić.
Inače, novom strategijom za bolji položaj Roma u celini, ne samo starije populacije, društvo se brine da omogući bolje uslove za obrazovanje, funkcionalno opismenjavanje, stanovanje dostojno čoveka, obezbeđenu zdravstvenu i socijalnu zaštitu. S tim u vezi, Nacionalni savet je pokrenuo i akciju za masovnu imunizaciju Roma, deleći flajere, a sama akcija nosi naziv “Od vrata do vrata”, čime su koordinatori i romski asistenti učinili mnogo kako bi ljudima iz romske populacije približili značaj zaštite i prevenciju protiv Kovid virusa.
