Povodom jučerašnjeg sastanka koji je održan u Gradskoj upravi Kruševac sa predstavnicima Ministarstva energetike, razvoja i zaštite životne sredine, na čelu sa Zoranom Lakićevićem, gradonačelnik Kruševca Bratislav Gašić uputio je pismo zahvalnosti Ministarstvu i ministarki dr Zorani Mihajlović. Sastanak se odnosio na aktuelnu fazu u realizaciji projekta izgradnje Fabrike za prečišćavanje otpadnih voda.
Poštovana,
Želim da Vam se zahvalim na izuzetnoj podršci i pomoći koju ste nam kao resorno Ministarstvo pružili u realizaciji i ubrzanju projekta izgradnje Fabrike za prečišćavanje otpadnih voda u Kruševcu.
Građani sa velikim nestrpljenjem iščekuju početak ostvarenja ovog projekta i nakon dve godine pripreme, konačno su se stekli uslovi za potpisivanje uvogora između grada Kruševca i JKP „Vodovod“ kao predstavnika Republike Srbije i KfW (Nemačka razvojna banka), čija vrednost dostiže skoro 24 miliona evra.
Počestvovani smo što smo izabrani kao jedan od tri grada u Srbiji, u okviru republičkog Programa otpadnih voda i kanalizacija i što nam po tom osnovu pripada deo sredstava.
U aktuelnom trenutku, kada su uslovi poslovanja i samim tim punjenja budžeta globalno veoma teški, posebno nas raduje činjenica što su obezbeđena sredstva u iznosu od čak 95% – donatorska, a učešće Grada od samo 5%, pod posebno povoljnim uslovima.
S obzirom da su konsultanti za ovaj projekat već obezbeđeni, sa njegovim otpočinjanjem, a stekli su se svi uslovi, moglo bi da se krene uskoro nakon potpisivanja ugovora.
Predviđeno trajanje projekta je 39 meseci i mi ćemo se kao Grad potruditi i da se okonča u planiranom roku.
Najveći benefit će svakako imati građani Kruševca kao korisnici usluga JKP „Vodovod“, a da i ne govorimo o ekološkom aspektu i očuvanju prirodnog sliva reke Rasine i Zapadne Morave. Korist je višestruka.
Na kraju, zahvalio bih se i predstavniku Vašeg ministarstva, gospodinu Zoranu Lakićeviću, koji je odpočetka bio sa nama u ovom projektu i kao posrednik između nadležnih instituta.
GRADONAČELNIK
Bratislav Gašić
