Opštoj bolnici Kruševac je tokom 2014. godine donirano oko 100 miliona dinara.
Pored dve velike donacije iz Kantonalne bolnice Obvalden u Švajcarskoj i austrijske firme Mačo, veliki je doprinos i Ministarstva zdravlja koje je investiralo blizu 28 miliona dinara od kojih je 17 odvojeno za rekonstrukciju stolarije i krovne konstrukcije zgrade P+8 .Bolnica je dobila i nove specijalnosti koje su joj nedostajale, kao što je dečiji psiholog, a u narednom periodu se planira i nastavak kontinuirane edukacije kadrova.
Od planova izdvajaju rekonstrukciju podstanice za kiseonik, izradu gromobranske zaštite, uvodjenje poslovnog informacionog sistema a oko 2 ipo miliona sopstvenih investicija će biti upotrebljeno za zanavljanje opreme.
Kada je oprema u pitanju, sa 25 projekata je već konkurisano kod Ministarstva zdravlja, tako da će 260 000 stanovnika sa teritorije Rasinskog okruga imati kvalitetniju i efikasniju zdravstvenu zaštitu.
