Svečanom akademijom u Kruševačkom pozorištu, Osnovna organizacija gluvih i nagluvih Kruševac obeležila je jubilej – 60 godina postojanja i rada
Najstarija organizacija invalidnih lica na teritorji Rasinskog okruga, ima 150 članova starosti od dve do 90 godina. Osnovana je na današnji dan 1955. uz podršku društvene zajednice.
I danas je grad Kruševac Organizaciji gluvih i nagluvih podrška, a od članova i očekuje još veću kreativnost i ambicioznost, istakla je otvarajući svečani skup zamenica gradonačelnika Jasmina Palurović.
Video prezentacijom predstavljen je rad organizacije i uspeh pojedinaca u prethodnih šest decenija, a svečanu akademiju upotpunili su Kulturno umetničko društvo ove organizacije i KUD Lazarica.
Jubileju je prisustvovala predstavnica Republičke organizacije Suzana Maslać Matović, pomoćnik gradonačelnika Kruševca Mirjana Zlatanović, načelnik Odeljenja za društvene delatnosti Zorica Jovanović, predstavnici institucija i gradskih organizacija.
