https://www.youtube.com/watch?v=vEgPyj4ICs8Kruševačka Medicinska škola – sa predstavom članova Dramske sekcije “Uhvaćen u mrežu”, Reja Kunija, pobednik je ovogodišnjeg TIN FESTA.
Najbolja predstava odlukom stručnog i vršnjačkog žirija devetog Festivala srednjoškolskog teatra grada Kruševca, je UHVAĆEN U MREŽU u izvođenju učenika Medicinske škole. Učestvovalo je sedam škola sa po jednim pozorišnim ostvarenjem različitih žanrova po tekstu domaćih i svetskih pisaca.
Drugo mesto je osvojila Gimnazija sa predstavom “Tako je moralo biti” po tekstu Branislava Nušića i režiji Dramske sekcije ove škole, a uz stručnu pomoć profesorica srpskog jezika i književnosti Jelene Vujičić i Nevene Simić. Treće mesto za najbolju predstavu osvojila je Ekonomsko-trgovinska škola sa predstavom “Zla žena” u režiji profesorica Sanje Milenković i Dajane Cvetković Lazić, po tekstu Jovana Sterije Popovića.
Stručni žiri dodelio je četiri specijalne nagrade + za kostim i šminku Lidiji Dragićević profesorici Hemijsko-tehnološke škole. Nagradu za kolektivnu igru osvojila je Politehnička škola, sa predstavom “Ono kao ljubav”. Za uspešnu scensku realizaciju Vaspitno-popravni dom Kruševca i predstava “Dva lopova”. Četvrta specijalna nagrada stručnog žirija za režiju dodeljena je Aleksandri Veljović za predstavu “U mreži”.
Za glumačka ostvarenja dodeljeno je osam ravnopravnih nagrada, a dobitnici su: Viktor Petrović, Nevena Nešić, Milan Damjanović, Nikola Popović, Nikola Cvetković, Stefan Šović, Ivana Vasiljković i Iva Stojanović.
Nagradu za najbolji scenski govor osvojila je Iva Stojanović, učenica Gimanzije.
Najboljima su uručene knjige i diplome, a organizatori TIN FESTA su Kulturni centar Kruševac i srednje škole a pokrovitelj grad Kruševac.
Direktor KCK i direktor Festivala mr Miroslav Smiljković se obratio svim učesnicima i pobednicima, rečima:
– Tin Fest je jedna od najsjajnijih zvezda na kulturnom nebu Kruševca. Festival je deo naše misije i vizije da preraste u regionalni i nacionalni! Hvala svima koji su proteklih 9 godina uzeli učešće. Ove godine je prvi put sa nama ekipa VPDoma, i ja uh posebno pozdravljam i srdačno im zahvaljujem. Budite kreativni i najbolji u onome što radite. Vi ste akademska budućnost našeg carskog Grada.
