Povodom Svetskog dana dece obolele od raka, 15. februara, u Beloj sali Kulturnog centra Kruševac održan je humanitarni skup u organizaciji Nacionalnog udruženje roditelja dece obolele od raka.
Cilj je prikupljanje novčanih sredstava za izgradnju dečjeg hemato – onkološkog odeljenja u Nišu, što će umnogome doprineti poboljšanju uslova lečenja dece u celom Južnom regionu Srbije.
Održavanje humanitarne akcije podržale su mnoge kruševačke ustanove, preduzeća i udruženja, a skupu je prisustvovala i gradonačelnica Kruševca Jasmina Palurović sa saradnicima.
O značaju i cilju održavanja prvog humanitarnog skupa u Kruševcu, volonterka Nacionalnog udruženja roditelja dece obolele od raka, Danijela Rajić.
Učesnica humanitarnog skupa, je i Snežana Obradović roditelj, koja je i predstavila Udruženje NURDOR.
Kulturni centar Kruševac, jedna je od ustanova koja se priključila obeležavanju Svetskog dana dece obolele od raka, i na taj način podržala održavanje ove humanitarne akcije, istakla je direktorka Violeta Kaplarević.
