Služba Hitne medicinske pomoći tokom vikenda imala je povećan obim posla. Za tri dana bilo je 170 pregleda u ambulanti, 63 izlaska na teren, od čega 11 na javnom mestu.
Najviše je bilo padova, što u kućnim uslovima, što na otvorenom, istakla je načelnica Službe doktorka Gordana Simić, jedna saobraćajna nezgoda, četiri teško alkoholisanja stanja i zdravstvene tegobe kod hroničnih kardio-vaskularnih pacijenta.
Saveti lekara za naredni period su osluškivanje sopstvenog organizma, povećan unos tečnosti, a za hroničare redovno uzimanje propisane terapije uz konsultaciju sa izabranim lekarom.
