RTK | Radio televizija Kruševac
Kultura

Gimnazijalci na Međunarodnom Spring festivalu

Učenici kruševačke Gimnazije učestvovali su na Međunarodnom SPRING festivalu u Mariboru.

Cilj Festivala je razvijanje kreativnosti kod učenika, sticanje novih iskustava i obilazak mesta koja još nisu videli.

Ove godine iz kruševačke Gimnazije bilo je šestoro učenika, koji se posebno se ističu u umetnosti, novinarstvu, muzici, debati, a sa njima je bila i profesorka Aleksandra Filipović, koji ističu da je internacionalni program i učešće u devet radionica bilo dragoceno iskustvo.

– Prvog dana festivala prezentovani su gradovi i škole iz kojih učenici dolaze. U nastavku je realizovano 9 radionica, u kijima su ove godine učestvovali gimnazijallci iz 11 zemalja – kaže učenica Marija Nikolić. Stefanu Stankoviću, posebno se dopao internacionalni program Festivala

Svake godine kruševačka Gimnazija učestvuje na Međunarodnom Spring festivalu, a školske 2008.-2009. bila je domaćin. Saradnja sa Drugom mariborskom gimnazijom realizuje se i putem razmene učenika, a gosti iz Maribora boravili su u Kruševcu tokom prethodne nedelje.