Prvo mesto na ovogodišnjem osmom Festivalu srednjoškolskog teatra “TIN FEST” osvojila je glumačka ekipa kruševačke Gimnazije sa predstavom “Urnebesna tragedija”.
Drugo mesto pripalo je Tehničkoj školi sa komadom “Mi čekamo bebu”, a treća nagrada uručena je Ekonomsko-trgovinskoj školi za predstavu “Detto”.
Dodeljeno je i 7 glumačkih nagrada i isto toliko specijalnih, među kojima i nagrada za scenski govor. Stručni žiri radio je u sastavu: profesor doktor Miloš Marković, glumac Boba Stojimirović i muzički urednik Radivoje Simić.
Nagrade i priznanja upriličeni su na završnoj večeri festivala u Kulturnom centru, koji je i organizator festivala. Pozdravnu reč održao je direktor Festivala i KCK-a mr Miroslav Smiljković, a prikazan je i film sa fotografijama nastalih tokom trajanja festivala.
“TIN FEST” je imao 6 predstava, 108 učesnika i 2 i po hiljade gledalaca, saopštila je urednica u KCK-u i nastavnica u Školi govora i glume Lidija Užarević.
По одлуци стручног жирија, који је чинио проф.др Милиш Марковић-председник и чланови: Боба Стојимировић-глумац и Радивоје Симић- музички уредник у КЦК-у најбоља представа је “Урнебесна трагедија”, Душана Ковачевића у режији Драмске секције и извођењу Гимназије Крушевац. Друго место припало је Техничкој школи и представи “Ми нисмо анђели” Срђана Драгојевића у режији професора Милице Јовановић. Треће место освојила је Економско-трговинској школи једночинком “DETTO” Бранислава Нушића у режији професора Сање Миленковић и Дајане Цветковић Лазић.Исту одлуку донео је и вршњачки жири гласањем од један до пет, тако да је првопласирана.представа освојила 23 , друга 20, а трећа 16 поена. Овај жири прогалсио је дванаест глумаца вечери а то су:МЕДИЦИНСКА ШКОЛА:– МАРКО ПЕТРОВИЋ – за улогу Бановић Страхиње у представи “Бановић Страхиња”– СТЕВАН ПАНИЋ – за улогу Влах Алије у представи “Бановић Страхиња”ЕКОНОМСКА ШКОЛА:– ТЕОДОРА РИСТИЋ – за улогу Миле у представи “DETTO”ТЕХНИЧКА ШКОЛА:– ФИЛИП МИЛИЋЕВИЋ – за улогу Николе у представи “Ми нисмо анђели”– ИВАН БОГИЋЕВИЋ – за улогу ђавола у представи “Ми нисмо анђели”– ФИЛИП ВУКОИЧИЋ – за улогу анђела у представи “Ми нисмо анђели”ГИМНАЗИЈА– ЛУКА МИЛАНОВИЋ – за улогу Косте у представи “Урнебесна трагедија”– СЛОБОДАН РАДОВАНОВИЋ – за улогу Василија у представи “Урнебесна трагедија”ХЕМИЈСКА ШКОЛА– НЕВЕНА СТОЈАДИНОВИЋ – за улогу професорке биологије у представи “Седница наставничког већа”– НЕБОЈША МИЛОСАВЉЕВИЋ- за улогу мр књижевности у представи “Седница наставничког већа”МАШИНСКО-ЕЛЕКТОТЕХНИЧКА ШКОЛА– МАРКО ПАВЛОВИЋ – за улогу Спасоја Благојевића у представи “Покојник”– МИЛИЦА ИЛИЋ – за улогу Аните у представи “Покојник”По одлуци стручног жирија додељене су следеће специјалне награде:– ЗА СЦЕНОГРАФИЈУ – ПРЕДСТАВИ “МИ НИСМО АНЂЕЛИ” У РЕЖИЈИ ПРОФ. МИЛИЦЕ ЈОВАНОВИЋ У ИЗВОЂЕЊУ ТЕХНИЧКЕ ШКОЛЕ КРУШЕВАЦ– ЗА ВОКАЛНО-МУЗИЧКУ ИНТЕРПРЕТАЦИЈУ-МАРИЈИ ЛОНЧАРМИЛИЦИ ЛОНЧАРАНЂЕЛИ НИКОЛИЋМАРИЈИ АНЂЕЛИУ ПРЕДСТАВИ “БАНОВИЋ СТРАХИЊА” У РЕЖИЈИ МАРКА ПЕТРОВИЋА У ИЗВОЂЕЊУ МЕДИЦИНСКЕ ШКОЛЕ КРУШЕВАЦ– ЗА СЦЕНСКУ ПОЈАВУ – МАРКУ ИВАНОВИЋУ У ПРЕДСТАВИ “ПОКОЈНИК” У ИЗВОЂЕЊУ МАШИНСКО-ЕЛЕКТРОТЕХНИЧКЕ ШКОЛЕ КРУШЕВАЦ-ЗА КОСТИМ – ПРЕДСТАВИ “МИ НИСМО АНЂЕЛИ” У РЕЖИЈИ ПРОФ. МИЛИЦЕ ЈОВАНОВИЋ У ИЗВОЂЕЊУ ТЕХНИЧКЕ ШКОЛЕ КРУШЕВАЦСтручни жири доделио је и престижну награду за сценски говор. Ове године припала је:– ЦЕЛОКУПНОМ АНСАМБЛУ ПРЕДСТАВЕ “УРНЕБЕСНА ТРАГЕДИЈА” У РЕЖИЈИ ДРАМСКЕ СЕКЦИЈЕ У ИЗВОЂЕЊУ ГИМНАЗИЈЕ КРУШЕВАЦ– МАЈИ УРОШЕВИЋ ЗА УЛОГУ ЖЕНЕ У ПРЕДСТАВИ “БАНОВИЋ СТРАХИЊА” У РЕЖИЈИ МАРКА ПЕТРОВИЋ У ИЗВОЂЕЊУ МЕДИЦИНСКЕ ШКОЛЕ КРУШЕВАЦСедам равноправниг награда за глумачко остварењ, по одлуци стручног жирија, понели су следећи млади глумци:– ТЕОДОРА РИСТИЋ – за улогу Миле у представи “DETTO” у режији Сање Миленковић и Дајане Цветковић Лазић и узвођењу Економско-трговинске школе Крушевац– ФИЛИП МИЛИЋЕВИЋ – за улогу Николе у представи “Ми нисмо анђели” у режији Милице Јовановић у извођењу Техничке школе Крушевац– СЛОБОДАН РАДОВАНОВИЋ – за улогу Василија у представи “Урнебесна трагедија” у режији Драмске секције у извођењу Гимназије Крушевац– ЛУКА МИЛАНОВИЋ – за улогу Косте у представи “Урнебесна трагедија” у режији Драмске секције у извођењу Гимназије Крушевац– ТЕОДОРА МИЛЕНКОВИЋ – за улогу Јулке у представи “Урнебесна трагедија” у режији Драмске секције у извођењу Гимназије Крушевац– АНЂЕЛА БОЖОВИЋ – за улогу педагога у представи “Седница наставничког већа” у режији Драгане Бањац у извођењу Хемијско-технолошке школе Крушевац– МИЛИЦА АНТИЋ – за улогу Вукице у представи “Покојник” у режији Уроша Недељковића у извођењу Машинско-електротехничке школеПоред чланова вршњачког и стручног жирија,на свечаној додели, награде, дипломе и књиге, уручили су и директор Фестивала и Културног центра мр Мирослав Смиљковић, Јелена Вељковић, заменик директора КЦК и Ненад Блажић, главни и одговрни уредник у Културном центру.Тим који је организовао и реализовао Фестивал чинили су: Марко Вишњић, Горан Бабић, Векан Гвозденовић, Ана Јовановић, Ана Башић, Слађана Обрадовић, Рајна Алексић Маринковић, Душица Миленковић, Слађана Милетић, Јелисавета Попадић, Миросалав Прокопеко и Лидија Ужаревић.
