RTK | Radio televizija Kruševac
Šarengrad

Predstoji nam novi tropski talas

U Kruševcu i okolini sutra oblačno i toplije. U jutarnjim satima 14 stepeni, tokom dana 27. Od subote vedro i još toplije tako da će u najtoplijem delu dana biti oko 35 stepeni.

Talas izuizetno toplog vremena nastavlja se naredne nedelje kada će najviša dnevna temperatura biti od 36 do 38 stepeni. Nastavak leta sa toplotnim talasima biće tokom celog avgusta.

Količina padavina biće u granicama proseka a dnevna temperatura za stepen dva iznad višegodišnjeg proseka.

Očekuje se povoljnija biometeorološka situacija za većinu hronično obolelih, ali nešto izraženije tegobe mogu osetiti srčani bolesnici. Od meteoropatskih reakcija mogući su nesanica i glavobolja. Usled optimalnih termičkih uslova preporučuje se boravak u prirodi uz primenu adekvatne zaštite od UV zračenja.