Sinoć, negde posle 20 časova u selu Sušica, jedno lice je ubijeno, a jedno lakše ranjeno. Do nesreće je došlo, kada je posle kraće svađe ispred seoske prodavnice, Č.S. star 71 godinu, iz Sušice, iz svog traktora uzeo lovačku pušku i ispalio dva hica.
Tom prilikom na licu mesta smrtno je stradao I.M. star 38 godina, dok je B.M. star 39, godina lakše ranjen. Obojica su takođe meštani ovog sela. Šta je razlog koji je doveo do sukoba, još uvek nam nije poznato, ali smo saznali da je ubica pucao iz oružja za koje nije imao dozvolu.
Njemu je inače ranije kruševačka policija, zbog prijava za nasilje u porodici i pretnji, oduzela legalno oružje koje je posedovao, ali je on očigledno u međuvremenu nelegalno nabavio lovačku pušku.
Ubica je ubrzo posle izvršenja dela uhapšen i po odobrenju Višeg tužilaštva određeno mu je zadržavanja do 48 sati, u kom roku će biti saslušan kod postupajućeg tužioca. Takođe, saznajemo da je prilikom hapšenja pronađeno i oružje iz koga je pucano. Ranjeni B.M. je posle ambulatne intervencije, pušten odmah na kućno lečenje, dok je po nalogu kruševačkog Višeg tužilaštva određena obdukcija ubijenog I.M.
Uviđaj lica mesta obavili su pripadnici PU Kruševac i zamenik Višeg tužioca.
