U centru pažnje ovog vikenda je derbi meč 5. kola Super lige, između fudbalerki Napretka i Mašinca iz Niša. U Omladinskoj reprezentaciji Srbije pozvane tri fudbalerke Napretka. Izvučeni parovi Super B lige za rukometaše
Fudbalerke kruševačkog Napretka, sutra u 5. kolu Super lige, dočekuju Mašinac iz Niša. Utakmica na Trajalovom igralištu počinje u 16.30 časova. Ostali parovi: Vojvodina – Sloga Radnički, Požarevac – Spartak i Trijumf – Lask Crvena zvezda. Vodi Spartak iz Subotice sa 12 bodova, po 9 imaju Napredak i Mašinac.
Selektor Omladiske ženske fudbalske reprezentacije Srbije Goran Sretenović odredio je kandidatkinje koje će se boristi za dres prve postave za plasman na Evropsko prvenstvo. Devojčice 1996 .godište i mlađe, od 13. do 18. septembra , igraće sa Holandijom, Litvanijom i Farskim Ostrvima, a dve najbolje plasirane ekipe idu dalje. Na spisku su i tri igračice kruševačkog Napretka: golman Milica Kostić, Lidija Bondžić i Sara Pavlović.
Sportski savez grada Kruševca danas organizuje revijalnu utakmicu veterana Trajala i Kopaonika iz Brusa. Susret počinje u 17 časova.
Fudbaleri kruševačkog Napretka, posle tri poraza i remija u šampionatu Jelen super lige, pripremaju se u Kosjeriću za naredni susret protiv beogradske Crvene zvezde. Odigraće i prijateljski susret sa Borcem iz Čačka.
Na Trgu Kosovskih junaka u Kruševcu biće organizovana trodnevna manifestacija “Street football Srbija”, koju će u 18 časova svečano otvoriti zamenik gradonačelnika Jasmina Palurović. Utakmice će se odigrati za vikend u intervalu od 10 do 17 sati.
