U amfiteatru crkve Lazarice održana je projekcija dokumentarnog filma “Sveta Petka i Srbi”. Po ideji protojereja stavrofora, oca Ljubivoja Radovića, na realizaciji filma radila je grupa autora, a najviše kolege iz Radio Televizije Kruševac, Davor Ristić i Bojan Biočanin. Tim povodom održana je i konferencija za novinare.
Ideju za snimanje dokumentarnog filma o Svetoj Petki dao je protojerej stavrofor, otac Ljubivoje Radović.
Inače, aprila ove godine, na devetom Festivalu dokumentarnog filma “Zlatna buklija” u Velikoj Plani, film je dobio nagradu za edukativni biografski prikaz, snimateljski rad i visoki estetizam, a u maju, učestvovao je i na prestižnom Festivalu “Zlatni vitez” u Rusiji.
