RTK | Radio televizija Kruševac
Društvo

U kruševačkim školama nastava se odvija neometano

U 39 osnovnih i 13 srednjih škola koje “pokriva” Školska uprava Kruševac nastava se odvija neometano, saznajemo od načelnika Zorana Askovića.

Izuzeci su područno odeljenje u Gornjem Katunu gde problema ima sa grejnim instalacijama pa deca pohađaju matičnu “Jovan Kursula” u Varvarinu i grejanje u školi u Kobilju čije učenike roditelji dovoze u matičnu – “Jovan Jovanović Zmaj”.

Evidentirani, prošlonedeljni problemi u pojedinim srednjim i osnovnim školama, kaže Asković su otklonjeni i prema njegovim saznanjima energenata ima dovoljno.

Škole su dobile instrukcije i povodom novih snežnih padavina, a prvo polugođe se završava 27. januara i trajaće do 13. februara kada počinje drugi deo školske godine.

Ovih dana aktuelne su i pripreme za novi takmičarski ciklus koji, za srednjoškolce, počinje 21. januara opštinskim iz matematike, a za osnovce 25. januara školskim iz hemije.