RTK | Radio televizija Kruševac
EkonomijaEkonomija

CSU: “Unapređenje povrtarske proizvodnje”

“Unapređenje povrtarske proizvodnje”, bila je tema današnjeg seminara u kruševačkom Centru za stručno usavršavanje.

O upotrebi Atera M đubriva, koja su potpuno prirodna, i proizvedena po potrebama DNK biljaka, govorila je specijalista organske proizvodnje Darinka Stokić, istakavši da su ona nezamenljiva u proizvodnji organske hrane.

Koriste se preko 20 godina u Rusiji, a u Srbiji, Bosni i Makedoniji, izvedeni su uspešni proizvodni ogledi na 11 hiljada hektara.

Organizatori savetovanja bili su Služba za poljoprivredu Gradske uprave, i Regionalna privredna komora Kruševac.

Zbog novonastalih okolnosti u Makedoniji, Savetovanju nije mogao da prisustvuje profesor poljoprivrednog fakulteta iz Štipa Risto Vučkov.