Tokom leta, kada je inače smanjena proizvodnja zbog raspusta, u kuhinji “Pionir” Predškolske ustanove “Nata Veljković” izvode se radovi na uređenju spoljašnjeg i unutrašnjeg dela ovog objekta.
Aktuelni su radovi na rekonstrukciji elektroinstalacije i grejne mreže, uslediće molerski radovi, a biće urađena i spoljna izolacija. Govoreći o radovima koji su realizovani u prethodnom periodu, upravnica kuhinje Biljana Stefanović je istakla da je zamenjen krov na objektu, a da se sve svi ovi radovi odvijaju u popodnevnim satima i vikendom, tako da se proizvodnja odvija nesmetano.
Inače, u kuhinji “Pionir” pripremaju se dnevni obroci za mališane u vrtićima, užine za školsku i predškolsku decu, narodnu kuhinju Crvenog krsta, za treća lica kao i za kantine, odnosno prodajne objekte ove kruševačke predškolske ustanove – “Natina kašika” u Rasadniku i centru grada.
