Posle pobede nad rumunskim prvoligašem Konkordijom, rezultatom 4:1, fudbaleri Napretka, sinoć su savladali i ekipu Gaz Metan, takođe člana Prve rumunske lige, rezultatom 2:1, poluvreme 1:0.
Ovo je druga pobeda Kruševljana u kontrolnim utakmicama, tokom pripremne faze za predstojeće prvenstvo Super lige, koju Napredak obavlja na Tari. Utakmica protiv Gaz Metana igrana je na Zlatiboru, a strelci za kruševačku ekipu bili su: Alivodić u 27.-om i Bajić u 52.-om minutu meča.
Sledeći protivnik Napretku u pripremnim utakmicama biće srpski super-ligaš Javor iz Ivanjice. Ovaj susret zakazan je za ponedeljak, a igraće se na Tari.
Podsećamo da nova prvenstvena sezona Super-lige u fudbalu, startuje 22.jula, a Napredak u prvom kolu igra na domaćem terenu, protiv beogradskog Rada.
Fudbalski klub Napredak predstaviće u ponedaljak na Tari novog trenera. Kako nezvanično saznajemo novi šef Napretkove struke biće nekadašnji igrač kluba Nenad Sakić.
