Kao i tokom prošlogodišnjih majskih poplava, u jezeru Ćelije se i ovoga puta pojavila izvesna količina smeća iz uzvodnih delova reka Rasine i Blatašnice.
Smeće na površini od oko dva hektara, polako je iz gornjeg počelo da se kreće ka srednjem delu jezera, zbog čega je gradonačelnik Kruševca Dragi Nestorović zatražio hitno postavljanje pregradne vodene barijere. Na njenom postavljanju angažovani su radnici “Srbijavoda” i ribočuvarske službe “Rasina plus”, uz asistenciju pripadnika Vatrogasno – spasilačke jedinice i Komunalne i Saobraćajne policije.
Gradonačelnik Kruševca danas je sa saradnicima obišao ugroženi deo jezera Ćelije i tom prilikom još jednom istakao da će biti podnete krivične prijave protiv svih koji budu bacali smeće u jezero a da će krivične prijave biti podignute protiv gradskih uprava Brusa i Blaca koje nisu ništa preduzele da ne dodje do nagomilavanja smeća.Jezero je obišao i zamenik Gradskog štaba za vanredne situacije Dušan Todorović koji je pozvao da sve sve nadležne inspekcijske službe uključe u rešavanje ovog problema.
Reka Rasina na ulivu u jezero Ćelije u naglom je opadanju, a nivo jezera je na dozvoljenoj koti. Zapadna Morava je u porastu, i njeno izlivanje iz korita u Makrešanu je nepromenjeno. Nivo Južne Morave kod Đunisa takođe je u blagom porastu u odnosu na jučerašnji dan i iznosi 450 centimetara. U ovom naseljenom mestu i dalje je na snazi vanredna odbrana od poplava, i sve nadležne službe su na terenu. Uz oprez, prohodna je jedna saobraćajna traka regionalnog puta Kruševac – Aleksinački rudnici, saznajemo u gradskom Štabu za vanredne situacije Kruševac.
