Za sve bolesti važi slogan: “Rana dijagnoza dobra prognoza”, ističe specijalista radiologije iz Doma zdravlja Sloga medik u Kruševcu doktorka Vesna Spirić.
Savet svim ženama u prevenciji kancera dojke jeste prvo samopregled, ali i obavezno odazivanje na skrining preglede i samoinicijativno preveniranje bolesti, koja ukoliko se otkrije na vreme može uspešno i da se leči. Metodom – KOR BIOSIJOM, koja se radi u Domu zdravlja Sloga medik u Kruševcu u mnogome se može ubrzati proces do zvačine dijagnoze, a samim tim i procesa lečenja.
Korbiopsija se radi specijalnom metodom koja je potpuno bezbolna, jer se postupak radi uz lokalnu anesteziju. Uzorak dela tkiva dojke se uzima specijalnom iglom koja se pod kontrolom ultrazvuka vodi do patološke promene.
Tako precizno uzet uzorak tkiva se šalje na patohistološku analizu, čime se postavlja potpuna dijagnoza. Ovo je konforna metoda, jer se pancijentkinja nakon nekoliko minuta u potpunosti vraća svojim svakodnevnim aktivnostima.
