Gradonačelnik Kruševca, Dragi Nestorović sa saradnicima, priredio je prijem za pobratimsku delegaciju slovenačkog grada Žaleca.
Nastavak dugogodišnje saradnje naša dva grada proširiće se i na opštine Rasinskog okruga, rekao je gradonačelnik Žaleca Janko Kos. On je najavio da će se prilikom ove posete uspostaviti povezivanje opštine Polzela sa varvarinskom opštinom u domenu privredne i obrazovno kulturne saradnje.
Razmena iskustava kroz primere dobre prakse dva grada biće nastavljena i ubuduće, zaključeno je na sastanku u kabinetu gradonačelnika Kruševca.
–Postavili smo dobre temlje u svim segmentima zajedničkog delovanja, istakao je Janko Kos i naglasio da je Kruševac jedan od retkih gradova u Srbiji koji se infrastrukturno i privredno brzo razvija, što mu, kako je rekao, omogućava prosperitet i bolju komunikaciju sa gradovima poput Žaleca i drugih u regionu.
